Unimot wśród najbardziej wiarygodnych firm   WYDARZENIA

Spółka Unimot została nagrodzona statuetką dla firm najbardziej wiarygodnych w sektorze paliwowym i chemicznym – w rankingu organizowanym przez agencję ISBnews.

W drugiej edycji gali nagród i wyróżnień „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” agencja ISBnews uhonorowała firmy i instytucje prowadzące swoją działalność w sposób transparentny, uczciwy wobec kontrahentów i partnerów oraz hołdujące zasadom społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka Unimot SA otrzymała nagrodę w kategorii „Najbardziej Wiarygodny w Sektorze Paliwowym i Chemicznym” za przekraczanie prognoz finansowych i budowę wartości dla akcjonariuszy. Spółka pokonała takie nominowane firmy jak: Anwim, Grupa Lotos, PKN Orlen czy Grupa Azoty. Nagrody i wyróżnienia wręczano na uroczystej gali.

Wyróżnienie dla firmy Unimot uzasadniono w następujący sposób: „Unimot – nagroda za przekraczanie prognoz finansowych i budowę wartości dla akcjonariuszy. Jak wynika ze wstępnych szacunków, w 2019 r. spółka zwiększyła przychody ze sprzedaży o blisko jedną trzecią, do ok. 4,3 mld zł, a także wypracowała rekordowe zyski. Skorygowana EBITDA była o ponad 40 proc. wyższa od prognozy przedstawionej w strategii spółki. Jednocześnie w ciągu ostatniego roku kurs akcji Unimotu na GPW wzrósł z ok. 8 zł do ok. 30 zł za walor. Spółka prowadzi również udaną ekspansję zagraniczną – budując stacje Avia na Ukrainie i eksportując oleje silnikowe Avia do Chin”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *