Spółka Esppol Trade rozpoczęła działalność   WYDARZENIA

Anwim SA dywersyfikuje źródła zaopatrzenia w paliwo. 22 stycznia 2020 r. koncesję na obrót paliwami (OPC) i obrót paliwami za granicą (OPZ) otrzymała spółka Esppol Trade, której 100 proc. udziałów posiada Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya.

Spółka Esppol Trade 1 lutego br. rozpoczęła działalność operacyjną w zakresie handlu międzynarodowego, w tym importu paliw i biopaliw ciekłych. Podstawowym celem Anwimu jest zapewnienie dywersyfikacji oraz poprawa ekonomii zaopatrzenia szybko rozwijającej się sieci stacji paliw Moya w Polsce.

Dyrektorem operacyjnym do spraw importu, którego zadaniem jest rozwój tej części działalności grupy kapitałowej Anwim, jest Artur Krzyk, jeden z najlepszych specjalistów branży paliw w Polsce.

– Jako Anwim SA mamy bardzo ambitne plany rozwojowe związane z siecią stacji paliw Moya. W najbliższych kilku latach liczba naszych obiektów zwiększy się nawet o 150 placówek. Bilans paliwowy naszego kraju mówi, że 25-30 proc. konsumpcji oleju napędowego jest zaspokajane przez import. Celem Esppol Trade jest zatem przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej do bilansu naszego kraju dywersyfikacji zaopatrzenia sieci stacji Moya. Uzyskanie koncesji OPZ przez spółkę Esppol Trade jest kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju i umacnianiu pozycji grupy Anwim SA na polskim rynku paliw. Jest to element wieloletniej strategii, którą jako zarząd konsekwentnie realizujemy– zapewnia Zbigniew Łapiński, członek zarządu – dyrektor ds. zaopatrzenia, logistyki i klientów kluczowych w Anwim SA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *