Unimot podpisuje umowę z firmą Blachotrapez   TRANSAKCJE  WYDARZENIA

19 sierpnia spółka Unimot Energia i Gaz podpisała umowę o współpracy z jednym z czołowych producentów pokryć dachowych w Polsce – firmą Blachotrapez. Współpraca ma dotyczyć wspólnych działań na rynku instalacji paneli słonecznych.

Działaniami na rynku fotowoltaiki w Grupie Unimot zajmuje się specjalnie do tego celu utworzona spółka Avia Solar.

Tworząc markę Avia Solar postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie w sprzedaży energii elektrycznej i gazu, i zaoferować klientom kompleksową, multiproduktową ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych, połączonych z magazynowaniem energii, uzupełniając je dostawami energii z sieci. – mówi Andrzej Moczydłowski, wiceprezes zarządu Unimot Energia i Gaz. – Naszą ofertę kierujemy zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.  O ile wśród klientów biznesowych jesteśmy dobrze rozpoznawalni, mamy dużą bazę kontaktów, a także własnych doradców biznesowych,  to potrzebowaliśmy wsparcia mocnego partnera, który pomoże nam skutecznie dotrzeć do klienta indywidualnego. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Blachotrapez.

Będąc wiodącą firmą na rynku pokryć dachowych zdajemy sobie sprawę, że instalacja popularnych teraz paneli słonecznych, które w większości przypadków montuje się na dachach budynków, jest dla nas rynkiem bardzo bliskim. Warto tutaj nadmienić, że tylko na polskim rynku nasza firma sprzedaje ponad 50 000 dachów rocznie, a w całej Europie liczba ta przekracza 100 000. – mówi Rafał Michalski, prezes Grupy Kapitałowej Blachotrapez. – Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jaka będzie najlepsza droga do wejścia w biznes związany z fotowoltaiką. Postanowiliśmy poszukać partnera, który posiada silną markę na tym rynku i który dobrze wykorzysta naszą rozbudowaną sieć punktów sprzedaży. Zdecydowaliśmy się na firmę Unimot Energia i Gaz, bo wierzymy w projekt Avia Solar i chcemy być jego częścią.

Rynek fotowoltaiki w Polsce do roku 2050 szacuje się na około 50 miliardów złotych. W perspektywie najbliższych 3 lat chcemy, aby spółka Unimot Energia i Gaz, z naszej Grupy Kapitałowej została jednym z liderów tego rynku i osiągnęła przychody  na poziomie 276 milionów zł. – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A. – Do tego celu aktualnie kierujemy 50 handlowców, których docelowo ma być około 150 i około 100 ekip monterskich. Poszerzenie tego zaplecza ludzkiego o potencjał  sieci sprzedaży Blachotrapez  pozwoli nam znacząco zwiększyć skuteczność w pozyskiwaniu nowych klientów, a tym samym zrealizować postawiony cel.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.