Wyższe ceny paliw na koniec wakacji   WYDARZENIA

Jak informuje BM Reflex, ostatni tydzień wakacji przyniósł kontynuację podwyżek detalicznych cen benzyny i diesla.

Aktualnie za benzynę bezołowiową 95 płacimy 4,50 zł/l, bezołowiową 98 – 4,81 zł/l, olej napędowy– 4,41 zł/l i autogaz 2,01 zł/l, co oznacza wzrost cen benzyn średnio o 3 - 4 gr/l, oleju napędowego o 2 gr/l. Na niezmienionym poziomie pozostała cena LPG, choć ten akurat na części stacji symbolicznie taniał. 

Mimo sukcesywnych podwyżek cen paliw od początku wakacji średni poziom cen w okresie lipiec – sierpień w porównaniu do cen w ubiegłym roku był niższy odpowiednio o 77 gr/l dla Pb95, 76 gr/l dla Pb98, 75 gr/l dla diesla i o 4 grosze dla autogazu. To oznacza że wydatki na tankowanie podczas wakacyjnych podróży w tym roku były niższe o około 14 – 15 % dla benzyny, 15 % dla oleju napędowego i 2 % dla autogazu. 

Wzrost cen ropy w oczekiwaniu na przejście huraganu Laura zauważyliśmy w cenach hurtowych, jednak już dzisiaj widać, że przy obecnych zapasach surowca i paliw w USA oraz przy braku większych szkód w amerykańskiej infrastrukturze naftowej, wzrost ten był krótkotrwały. W następnym tygodniu ceny hurtowe mogą ponownie spaść, jednak na stacjach ceny mogą rosnąć. W ostatnich kilkunastu dniach podwyżki cen obserwowaliśmy w większym stopniu na stacjach koncernów niż na stacjach niezależnych. Spodziewamy się, że to właśnie na tych stacjach ceny benzyny i oleju napędowego mogą wzrosnąć. – komentują Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.