Będą trenować pod egidą Lotosu   WYDARZENIA

Piłkarska Przyszłość z Lotosem to program upowszechniania aktywności sportowej realizowany od 2012 roku. Obejmuje szkoleniem ok. 3,5 tysiąca dzieci. We wrześniu otwarto nowy ośrodek w Szczecinie – to już 16. Obiekt szkoleniowy Lotosu.

Ladies Football Academy Szczecin to klub stworzony dla wszystkich dziewcząt w regionie, które trenują piłkę nożną. Ośrodek prowadzi treningi w trzech dziecięcych kategoriach wiekowych oraz drużynę seniorek  (powyżej 14 lat), występującą na szczeblu III Ligi. Dysponuje wykwalifikowaną kadrą trenerską – szkoleniowcami są m.in. byłe zawodniczki Ekstraligi.

– Włączenie naszego klubu do programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem to duży krok w rozwoju Ladies Football Academy, która na samym początku dostaje możliwość korzystania z innowacyjnego programu szkoleniowego. Dzieci otrzymują możliwość rozwoju i przemyślanej ścieżki piłkarskiej. Dołączamy jako LFA Szczecin do rodziny Lotosu, która z pasją wspiera sport i daje możliwość wszystkim rozwijać swoją pasje – mówi Piotr Kaszycki, prezes Zarządu Ladies Football Academy.

– Program Piłkarska Przyszłość z Lotosem od wielu lat z powodzeniem szkoli dzieci i młodzież, przyczyniając się do rozwoju piłki nożnej w wielu regionach Polski. Nasze działania realizowane były w 15 lokalizacjach w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim oraz podkarpackim. Do tej pory tylko w Gdańsku posiadaliśmy klub kobiecy, który rok po roku rósł w siłę, czego zwieńczeniem był awans zespołu seniorek Akademii Piłkarskiej Lotos Gdańsk do rozgrywek Ekstraligi kobiet w 2020 roku. Dziś, po ponad roku od otwarcia ostatniego ośrodka w Jaśle, dołącza do nas kolejny klub kobiecy – Ladies Football Academy Szczecin. Województwo zachodniopomorskie od lat słynie z dobrej pracy z młodzieżą, zarówno w piłce męskiej, jak i kobiecej, dlatego jestem przekonany, że wybraliśmy świetne miejsce, gdzie możemy dołożyć nasze wieloletnie doświadczenie merytoryczne i przy wsparciu Grupy Lotos stworzymy idealne miejsce w regionie do uprawiania piłki przez dziewczęta – dodaje Tomasz Bocheński, prezes Zarządu AP Lotos Gdańsk.

Do tej pory w ramach Programu funkcjonowało 15 ośrodków. Dzieci i młodzież trenują w Białymstoku, Bytowie, Chojnicach, Czechowicach-Dziedzicach, Elblągu, Gdańsku Kokoszkach, gminie Pruszcz Gdański, Jaśle, Kartuzach, Luzinie, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Starogardzie Gdańskim, Ustce i nowo otwartym ośrodku w Szczecinie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.