Novatek otwiera najnowocześniejszą w Polsce rozlewnię gazu   INWESTYCJE

Firma Novatek Green Energy rozwija infrastrukturę związaną z dystrybucją gazu. Na terenie terminalu przeładunkowego LPG  w okolicach Kielc uruchomiono rozlewnię gazu płynnego. To jeden z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w Polsce.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 7 mln zł i sześciokrotnie zwiększył możliwości produkcyjne spółki.Rozlewnia funkcjonuje na terenie terminalu przeładunkowego LPG w Woli Żydowskiej niedaleko Kielc. W ramach inwestycji powstał budynek z wiatą oraz przynależnymi pomieszczeniami technicznymi i socjalnymi, place magazynowe do składowania butli, drogi komunikacyjne oraz niezbędna infrastruktura techniczna. Nowoczesna linia technologiczna została zakupiona u wiodącego światowego dostawcy. Jej sercem jest automatyczna karuzela składającą się z 14 urządzeń do napełniania najbardziej popularnych butli o pojemności 11 kg z prędkością 700 szt./h. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano oprzyrządowanie do obsługi butli 33 kg, które również są oferowane przez spółkę Novatek Green Energy. Linia posiada najwyższej klasy rozwiązania w zakresie kontroli szczelności. Po napełnieniu butle z gazem znakowane są za pomocą specjalnej folii termokurczliwej umieszczanej na zaworze, co potwierdza ich hermetyczność i fakt napełnienia gazem płynnym Novatek.

Nowa rozlewnia posiada znaczne moce produkcyjne - jest bowiem w stanie napełnić ok. 300 tysięcy butli miesięcznie przy systemie trzyzmianowym. Spółka może więc z powodzeniem zaspokoić duży popyt na rynku oferując LPG Novatek. Należy pamiętać, że gaz płynny w butlach jest wciąż popularnym źródłem energii potrzebnej do przyrządzania posiłków. Szacuje się, że korzysta z niego ok. 40 proc. polskich gospodarstw domowych. Cieszy się również popularnością w domkach letniskowych, barach i restauracjach, czy też na imprezach plenerowych. Jest także wykorzystywany w wózkach widłowych napędzanych LPG oraz w procesach technologicznych.

Najwyższej jakości i czystości naturalny gaz płynny Novatek od ponad dekady oferowany jest na polskim rynku, jednakże dzięki uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnej do napełniania butli zwiększyliśmy wydajność o prawie 600 proc. w stosunku do dotychczasowych możliwości, co czyni go jeszcze bardziej dostępnym – powiedział Dariusz Bratoń, prezes Novatek Green Energy.

Oddana do użytku rozlewnia to kolejne ważne wydarzenie w branży gazu płynnego. Kilka miesięcy temu spółka informowała o uruchomieniu nowego Terminalu Przeładunkowego LPG w Krzyżu Wielkopolskim, co potwierdza poważne plany i zaangażowanie firmy Novatek Green Energy w dalszy rozwój sektora LPG w Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.