PERN kontynuuje strategiczną inwestycję   INWESTYCJE

Trwają prace przygotowawcze do budowy rurociągu Boronów-Trzebinia. Jest on jednym z elementów programu Megainwestycje PERN, którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Aktualnie produkowane są rury i łuki na potrzeby budowy rurociągu. Ponad 7 tysięcy rur, o łącznej długości 104 km, powstaje właśnie w zakładzie Ferrum w Katowicach. Na ich wykonanie zostanie wykorzystane ok. 5 tys. ton stali. W ciągu 1 minuty wytwarzanych jest 16 metrów rury DN250. Wyprodukowane rury są transportowane do firmy Izostal S.A. w miejscowości Kolonowskie, gdzie jest prowadzony proces ich izolacji.

W toku jest również postępowanie na wybór wykonawcy robót budowlanych. Budowa rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia to jeden z elementów programu Megainwestycje, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Rurociąg zapewni dodatkowe zaopatrzenie południa kraju w paliwa. Inwestycja stanowi przedłużenie o 97 km istniejącej magistrali rurociągowej Płock – Koluszki – Boronów do Terminala Paliw w Trzebini. Projekt powstaje w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.