Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni - zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji. Osobom zatrudnionym spoza Płocka zapewnione zostanie zakwaterowanie i wyżywienie.
Ruszyła rekrutacja do pracy w szpitalu tymczasowym w Płocku, który powstaje na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego. W pozyskanie kadry zaangażował się PKN Orlen. W placówce planowane jest przygotowanie około 200 łóżek dla pacjentów.
– Jesteśmy zdeterminowani, aby szpital tymczasowy w Płocku został otwarty możliwie jak najszybciej. Priorytetem jest więc błyskawiczne pozyskanie wykwalifikowanego personelu medycznego, który będzie bezpośrednio zaangażowany w walkę z koronawirusem i powrót do zdrowia hospitalizowanych pacjentów – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.
Orlen zamierza pozyskać do pracy w szpitalu tymczasowym przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w placówkach systemu ochrony zdrowia. Poszukiwany jest personel medyczny i pielęgniarski, w tym m.in. lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze chorób zakaźnych, innych specjalizacji lub bez specjalizacji, pielęgniarki i pielęgniarze, w tym specjalizujący się w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, opiekunowie medyczni, sanitariusze, sekretarki i sekretarze medyczni, salowe oraz kierowcy.
Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie szpitalrekrutacja.orlen.pl, poprzez którą odbywa się nabór. Ponadto PKN Orlen zwróci się z prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, struktur Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ZHR.
Komentarze