Orlen ma już plan rozwoju RUCH-u   TRANSAKCJE

Już wkrótce Orlen stanie się akcjonariuszem większościowym spółki RUCH. Jeszcze w listopadzie odbędzie się Walne Zgromadzenie RUCH-u, na którym zostaną wyemitowane nowe akcje.

Orlen będzie posiadaczem pakietu większościowego - 65 procent akcji. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Dotrzymujemy słowa, dlatego, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zostały uregulowane wierzytelności RUCH-u wobec wydawców prasy. To kolejny krok, który przybliża nas do sfinalizowania przejęcia kontroli nad spółką. Mamy już gotowy plan rozwoju RUCH-u. Pozwoli on  tej spółce odzyskać stabilność finansową i odbudować pozycję na rynku, a w konsekwencji stać się ważną i zyskowną częścią naszego segmentu detalicznego – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.
Strategia rozwoju spółki zakłada nowoczesną sprzedaży FMCG (fast-moving consumer goods). Ten plan wpisuje się w trendy sprzedaży detalicznej w Europie Środowo-Wschodniej. Na rynku widoczna jest stabilizacja wzrostu konsumpcji paliw, przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencji w jakości obsługi, asortymencie, usługach oraz poprawie standardów operacyjnych. Analizy rynkowe przeprowadzone przez PKN Orlen wskazały na potencjał rozwoju formatu poza stacjami paliw, z wykorzystaniem aktywów spółki RUCH. 
PKN Orlen złożył spółce RUCH warunkową ofertę finansowania w związku z zamiarem przejęcia kontrolnego pakietu akcji spółki już 11 kwietnia 2019 r. Decyzję poprzedziło badanie due dilligence spółki i wypracowanie kierunków działań restrukturyzacyjnych. Od tego czasu prowadzone były działania związane m.in. z przyjęciem i zatwierdzeniem układów restrukturyzacyjnych (co było jednym z warunków udzielenia spółce finansowania przez PKN Orlen). W międzyczasie powstał szczegółowy Plan Restrukturyzacji spółki oraz wynegocjowano umowę inwestycyjną z pozostałymi partnerami w tym przedsięwzięciu.  Zawarcie umowy inwestycyjnej oraz wydanie przez Prezesa UOKiK zgody na objęcie przez PKN Orlen kontroli nad RUCH umożliwiło kontynuację procesu. Prawomocne stwierdzenie przez sąd wykonania układów RUCH z wierzycielami w ramach dwóch przyspieszonych postępowań układowych stanowiło ostatni warunek i otworzyło dla PKN ORLEN drogę do finalizacji transakcji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *