Baza paliw PERN w Dębogórzu pobiła rekord w przeładunku   WYDARZENIA

fot. materiały prasowe

Rekord został pobity po rozładowaniu tankowca Hafnia Sunda, który dotarł z dostawą blisko 40 tys. m³ oleju napędowego. Tym samym baza przeładowała w tym roku ponad 2 miliony ton paliw dostarczonych transportem morskim. Taki wynik zdarzył się po raz pierwszy w historii.

Terminal produktów naftowych w Dębogórzu to kluczowe ogniwo zdywersyfikowanego systemu zaopatrywania Polski w paliwa płynne. Umożliwia na znaczną skalę import paliwa drogą morską z dowolnego regionu świata.
Baza paliw w Dębogórzu niedawno powiększyła się o dwa nowe zbiorniki po 32 tys. m³ każdy. Dzięki rozbudowie, jej pojemność magazynowa wzrosła do prawie 260 tys. m³. Obecnie realizowana jest tam budowa kolejnego, podobnego zbiornika, który zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
Baza niebawem będzie mogła także skorzystać z rozbudowywanego kolejowego frontu załadunkowego wraz z bocznicą kolejową. Zadanie obejmuje budowę nowych rurociągów i urządzeń pompowych, nowych stanowisk nalewu cystern kolejowych i nowych torów do obsługi większej liczby wagonów oraz dalszą automatyzację procesów kontrolnych i sterowniczych. Dzięki temu znacznie zwiększą się możliwości ekspedycyjne paliw koleją, co wzmocni stabilność krajowego i międzynarodowego rynku logistyki produktów naftowych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.