Lotos dostarczy paliwo dla Straży Granicznej   WYDARZENIA

fot. Lotos

Lotos Asfalt po raz kolejny wygrała przetarg na dostawy oleju napędowego kategorii ISO-F-DMA (MGO) dla jednostek pływających Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W skład oddziału wchodzi dziewięć placówek oraz dwa dywizjony grupujące jednostki pływające. Ich zadaniem jest dozorowanie i kontrola ruchu na obszarach morskich. Przetarg rozstrzygnięto w połowie listopada.

Paliwo lekkie MGO będzie dostarczane do zbiorników stacji paliw i statków eksploatowanych w Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej w Gdańsku – Westerplatte, do zbiorników stacji paliw w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu oraz do zbiorników jednostek pływających w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Kołobrzegu.

Bardzo się cieszymy z możliwości dostarczania paliwa dla jednostek pływających Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jako spółka Skarbu Państwa solidaryzujemy się ze służbami mundurowymi oraz wspieramy w trudnej misji ochrony polskich granic – mówi Krzysztof Rodzik, członek zarządu spółki Lotos Asfalt.

fot. Mirosław Mikulski

Zespół ds. Handlu Paliwami Żeglugowymi sprzedaje paliwo morskie o zawartości siarki do 0,1 proc. – paliwo lekkie MGO oraz paliwa z grupy ULSFO (RMD80 i RME180). Naturalnym uzupełnieniem oferty spółki jest LNG – skroplony gaz ziemny. Odbiorcami oferowanych produktów są statki zawijające do polskich portów – promy, kontenerowce, masowce oraz inne wyspecjalizowane jednostki pływające.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Lotos dostarczy paliwo dla Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.