Ruszyła trzecia runda Orlen Skylight Accelerator   WYDARZENIA

Orlen Skylight Accelerator to program skierowany do startupów z całego świata. Trzecia runda wystartowała 22 listopada i potrwa do 20 grudnia. Tym razem na uczestników czeka dziewięć wyzwań technologicznych, w takich obszarach jak: Cyfrowa organizacja, Nowoczesna stacja i klient przyszłości, Zielona transformacja oraz Woda w procesach przemysłowych.

fot. Orlen

Program Orlen Skylight Accelerator został uruchomiony w dniu 15 lipca br. Od tego czasu odbyły się już dwie rundy naboru startupów, w których udział wzięło ponad 180 spółek z Polski i zagranicy. Spółki mogły składać propozycje biznesowe w odpowiedzi na prawie 50 wyzwań technologicznych w takich obszarach jak Sprzedaż Detaliczna, Logistyka, BHP czy Energetyka. Przedstawiciele obszarów biznesowych w PKN ORLEN spotkali się z ponad 70 zespołami w ramach tzw. pitch decków,  podczas których prezentowane były oferowane rozwiązania.
 
Po zakończeniu I rundy do dalszej współpracy zaproszone zostały aż cztery podmioty. Aktualnie przygotowywane są umowy wdrożeniowe i wszelkie kwestie formalne, które pozwolą przejść do realizacji pilotaży. Zgodnie z harmonogramem programu pierwsze testy rozwiązań rozpoczną się już pod koniec bieżącego roku.
 
Zainteresowanie programem od samego początku było bardzo duże. Wśród wyzwań opublikowanych w ramach III rundy naboru znalazły się m.in.
 
• Digitalizacja procesów sprzedażowych na stacjach PKN ORLEN 
• Redukcja opakowań plastikowych 
• Zastosowanie technologii cyfrowych umożliwiających śledzenie i redukcję CO2 
• Wykorzystanie dronów do identyfikacji potencjalnych źródeł emisji zanieczyszczeń i odorów 
• Zaawansowane metody usuwania zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych ze ścieków przemysłowych
 
Startupy, zakwalifikowane do Programu uzyskają poza dostępem do infrastruktury operacyjnej,  także wsparcie zarówno specjalistów i ekspertów koncernu oraz mentorów zewnętrznych.
 
Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje dotyczące prowadzonych naborów można znaleźć na stronie www.innowacje.orlen.pl.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.