Hyundai rezygnuje z silników spalinowych i ogniw wodorowych

Hyundai postanowił zamknąć dział rozwoju silników spalinowych. Zawiesił też prace nad wodorowymi ogniwami paliwowymi. Firma postanowiła się skoncentrować na pojazdach elektrycznych.

Producent z Korei Południowej zamierza sprzedać w 2026 roku 1,7 mln samochodów elektrycznych. Chang Jae-hoon, dyrektor generalny Hyundai, zapowiedział, że firma chce jak najszybciej przekształcić się w producenta pojazdów elektrycznych.
Hyundai zawiesił też prace nad swoim pojazdem Genesis na wodorowe ogniwa paliwowe. Jeszcze niedawno firma planowała zaoferować nowe ogniwo paliwowe trzeciej generacji już w 2023 roku, a systemy ogniw paliwowych we wszystkich pojazdach użytkowych do 2028 roku.. Audyt wewnętrzny wykazał jednak, że Hyundai nie spełnił praktycznie żadnego z celów dla pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi. Produkcja i sprzedaż są niższe niż oczekiwano, koszty spadają wolniej, a ceny paliwa wodorowego są wyższe niż prognozowano.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *