Unimot bliżej przejęcia terminali Lotosu   WYDARZENIA

Grupa Unimot otrzymała zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie akcji spółki Lotos Terminale.
Umowa przedwstępna, której jednymi z warunków były m.in. otrzymana czerwca zgoda Komisji Europejskiej oraz otrzymana 8 lipca zgoda UOKiK, obejmuje biznes niezależnego operatora logistycznego oraz produkcji i sprzedaży asfaltów. Po sfinalizowaniu transakcji Grupa Unimot stanie się trzecim graczem na rynku magazynowania paliw oraz drugim graczem na rynku sprzedaży asfaltów w Polsce.


Zgoda UOKiK to kolejny kluczowy krok zbliżający nas do sfinalizowania tej największej w historii naszej firmy transakcji. Równolegle kontynuujemy reorganizację grupy i przygotowujemy ją do pełnienia roli niezależnego operatora logistycznego. Proces ten przebiega bardzo sprawnie i zgodnie z założonym harmonogramem. Już od 1 sierpnia segmenty obrotu paliwami, biopaliwami i gazem LPG powinny w pełni funkcjonować w ramach spółki Unimot Paliwa. W ten sposób, po przejęciu infrastruktury magazynowania paliw, będziemy gotowi na zapewnienie pełnej niezależności poszczególnych segmentów w ramach Grupy Unimot - mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Zgodnie z umową przedwstępną Grupa Unimot nabędzie dziewięć terminali paliw, a także wydzielane ze spółki Lotos Asfalt zakłady produkcji asfaltów w Jaśle i Czechowicach-Dziedzicach wraz z działem handlowym. Do sfinalizowania transakcji dojdzie po spełnieniu się pozostałych warunków formalnych, m.in. odpowiednich zgód korporacyjnych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.