Orlen bliżej przejęcia PGNiG

PKN Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek, polegający na przeniesieniu majątku PGNiG do Orlenu w zamian za akcje Orlenu przyznawane akcjonariuszom PGNiG. Przejęcie operacyjnie PGNiG przez Orlen nastąpi prawdopodobnie w IV kwartale tego roku.

fot. Orlen

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek stwierdził, że proces przejmowania PGNiG jest "na bardzo zaawansowanym etapie" i przejęcie operacyjne nastąpi w IV kwartale br. Pod koniec lipca podpisano także szczegółowy plan połączenia spółek i określono parytet wymiany akcji. Podobnie jak w przypadku fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos, warunkiem niezbędnym do realizacji transakcji będzie zgoda na parytet wymiany oraz pozostałe warunki połączenia, wyrażone przez akcjonariuszy PKN Orlen i PGNiG podczas Walnych Zgromadzeń.

Według PKN Orlen, zintegrowany podmiot będzie miał przychody na poziomie ok. 270 mld zł rocznie i będzie obsługiwał ok. 100 mln klientów w Europie. Po połączeniu aktywa rafineryjne Grupy Lotos, jak zapowiada PKN Orlen, będą nadal zlokalizowane w Gdańsku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.