Hot dog króluje na stacjach

Z okazji 25-lecia Hot doga na stacjach Circle K w Polsce, sieć zrealizowała badanie preferencji konsumentów dotyczące zakupu kultowej przekąski. Jak się okazało, hot dog jest ulubioną ciepłą przekąską Polaków w ofercie stacji paliw oraz najczęściej wybieranym sposobem szybkiego zaspokojenia głodu w drodze.

W tym roku hot dog obchodzi wyjątkową rocznicę, to właśnie 25 lat temu klienci mogli spróbować go po raz pierwszy na stacji w Poznaniu, wówczas Statoil.

Jakie hot dogi preferują dziś Polacy, dlaczego po nie sięgają i gdzie najchętniej je kupują?

Circle K postanowiło to sprawdzić w ogólnopolskim badaniu. Jak się okazało hot dog zdecydowanie króluje w ofercie ciepłych przekąsek na stacjach paliw. To idealna propozycja dla tych, którzy pragną zaspokoić głód w drodze, ale też mają ochotę na smaczną przekąskę w chwili przerwy. Mając do wyboru bogatą ofertę gastronomiczną w postaci zapiekanek, kanapek na ciepło, kebabów czy burgerów, znakomita większość badanych klientów, bo aż 67%, najczęściej sięga po dobrze znane i lubiane hot dogi.

Jak pokazały wyniki badania, prawie połowa Polaków najchętniej kupuje je na stacjach paliw (44%). Wśród ulubionych są te w wersji ze zwykłą parówką i kabanosem w pszennej lub pełnoziarnistej bułce z sosem czosnkowym, który okazał się najpopularniejszym sosem do hot dogów w Polsce. Zaraz po nim Polacy wybierają sos 1000 wysp oraz ketchup.

Najczęstszym powodem, dla którego klienci wybierają hot dogi sieci Circle K, jest przede wszystkim krótki czas oczekiwania (44%), stosunkowo łatwa dostępność produktu (34%) oraz możliwość wygodnej formy spożywania przekąski w trakcie podróży (31%). Innym czynnikiem, który uzyskał najwięcej wskazań w badaniu, są również jego walory smakowe. Ponad połowa badanych (64%) w pierwszej kolejności sięgnęłaby po klasyczną wersję hot doga z parówką wołowo-wieprzową lub kabanosem, a prawie jedna czwarta wybrałaby ostrzejsze smaki i wariant z kiełbaską meksykańską.

Jak pokazały wyniki badania, hot dogi na stacjach Circle K cieszą się uznaniem klientów, a większość z nich jest zadowolona z obecnej oferty.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.