Orlen rozwija sieć stacji ładowania w Europie

Orlen rozwija sieć stacji pod kątem dostępności paliw alternatywnych. Do 2026 roku uruchomionych zostanie 434 stacji ładowania na terenie Niemiec. W Polsce Grupa posiada już 470 takich obiektów, a do końca dekady chce ich mieć przynajmniej tysiąc.

fot. Orlen

Ze względu na plany rozwoju elektromobilności, Orlen uruchomił zapytanie ofertowe na realizację studium wykonalności pod wielostanowiskowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Przetarg jest otwarty dla wszystkich firm, które spełniają wymogi formalne. Możliwość zgłoszenia jest dostępna na platformie zakupowej koncernu. W kolejnych miesiącach spółka będzie poszukiwała na rynku m.in. doradztwa technicznego, realizacji prac budowlanych czy dostaw urządzeń.

W Grupie Orlen w Polsce już teraz funkcjonuje 470 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Blisko 140 z nich to stacje szybkiego ładowania o mocy od 50 do 150 kW oraz 2 o mocy do 50kW. Ładowarki zainstalowane na stacjach Orlen wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2, obsługujące prawie wszystkie, dostępne na świecie, typy samochodów elektrycznych. W Niemczech i Czechach działa 86 szybkich stacji ładowania o mocy od 50 do 150 kW oraz 8 o normalnej mocy do 50kW.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.