Pracownicy PKN Orlen pomagają kierowcom na granicy   WYDARZENIA

W ramach akcji pomocy kierowcom oczekującym na wjazd do kraju od strony Niemiec, pracownicy Orlenu rozdają żywność i napoje. Rozdano łącznie już kilkadziesiąt ton.

Pomoc udzielana jest wszystkim kierowcom, obywatelom różnych krajów. Akcję na granicy koordynuje Orlen Deutschland, spółka, która prowadzi sieć stacji paliw Grupy w Niemczech.

W takich czasach Orlen musi być solidarny. Dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu wszystkich kierowców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji na granicy. W większości to nasi klienci, bo stacje paliw mamy w Niemczech, Czechach na Litwie i Słowacji. Akcja prowadzona jest we współpracy z polskim rządem i przy wsparciu straży granicznej – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Zaopatrzenie kierowców obejmuje głównie kanapki, batony, wodę, soki i napoje energetyczne. Dostarczane są one z Polski przy współpracy ze strażą graniczną. Akcja prowadzona jest w koordynacji z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych.
Do działań mających na celu ograniczenie epidemii koronawirusa włączyła się także Fundacja Orlen, która przeznacza na ten cel 6 milionów złotych. Trwają finalne ustalenia z Ministerstwem Aktywów Państwowych w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla konkretnych instytucji, w tym przede wszystkim szpitali.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.