Kolejne cysterny w taborze Anwim   WYDARZENIA

Spółka Anwim powiększyła flotę swoich jednostek transportowych o ciągniki siodłowe marki DAF z naczepami Stokota Semi Trailer, przeznaczonymi do przewozu paliw płynnych.

Obecnie firma posiada już ponad takich 40 zestawów. Są to nowoczesne jednostki transportowe, wyposażone w zaawansowane systemy, monitorujące online siłę nacisku na osie zawieszenia zespołu pojazdów oraz w rozwiązania, poprawiające komfort i ekonomię jazdy, a także bezpieczeństwo na drodze. Firma Anwim jest nie tylko operatorem sieci stacji paliw Moya. Spółka, która powstała w 1992 r. jest jedną z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce. Specjalizuje się także w hurtowej sprzedaży i transporcie paliw na terenie całego kraju. Na przestrzeni niemal 30 lat funkcjonowania na rynku, firma opracowała niezawodny system zaopatrzenia, pozwalający na korzystanie z całej infrastruktury logistycznej krajowych dostawców paliw.

Firma dostarcza paliwa ponad 700 podmiotom w całej Polsce. Jednocześnie sukcesywnie rozbudowuje swoją flotę cystern. Do taboru dołączyło w czerwcu br. sześć ciągników siodłowych. Samochody wyposażone są m.in. w system monitorowania obciążenia, zautomatyzowane skrzynie TraXon czy telefoniczne zestawy głośnomówiące TruckPhone. Ponadto, pojazdy dysponują zaawansowanymi tempomatami adaptacyjnymi, asystentami wydajności kierowcy (DPA), układami ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu czy elektronicznymi układami kontroli stabilności jazdy (VSC). Nowe cysterny mają całkowitą pojemność 38 tys. litrów każda. Wyposażone są w systemy monitorowania online instalacji pomiarowych oraz sterowania armaturą dystrybucji cysterny, jak również kontrolą obciążenia osi jezdnej zawieszenia naczepy.

Dynamiczny rozwój wymaga od nas ciągłych inwestycji w infrastrukturę, także we flotę naszych pojazdów transportujących paliwa. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo na drogach publicznych oraz na najwyższą jakość naszych usług, dlatego tabor utrzymujemy w jak najlepszej formie – mówi Zbigniew Łapiński, dyrektor ds. zaopatrzenia logistyki i klientów kluczowych, członek zarządu Anwim S.A.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.