Unimot będzie produkował panele fotowoltaiczne   EKOLOGIA  INWESTYCJE

Grupa Unimot planuje uruchomić własną produkcję paneli fotowoltaicznych, które będą sprzedawane pod marką Avia Solar. Linia produkcyjna zostanie zlokalizowana w Sędziszowie Małopolskim.

Unimot rozwija segment usług związanych z fotowoltaiką. Obecnie oferta na instalację paneli jest kompleksowa i obejmuje doradztwo energetyczne, ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych połączoną z usługami magazynowania energii  i dostawami prądu z sieci. Kolejnym krokiem do rozwoju tego segmentu jest  planowany start z własną produkcją paneli fotowoltaicznych.

W przeciągu 9 miesięcy planujemy uruchomienie produkcji własnych paneli fotowoltaicznych, które będą sprzedawane pod marką Avia Solar.  Dedykowana do tego zadania linia produkcyjna, którą sfinansuje Unimot S.A. zostanie zlokalizowana w Sędziszowie Małopolskim, w zakładzie produkcyjnym firmy PZL Sędziszów – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A. – Rozpoczęcie produkcji własnych paneli jest naszą odpowiedzią na dynamiczny rozwój tego rynku w Polsce oraz sukces projektu Avia Solar, który uruchomiliśmy w maju bieżącego roku. Posiadanie własnej linii produkcyjnej zwiększy bezpieczeństwo dostaw paneli oraz pozwoli uzyskiwać dodatkowe marże w całym łańcuchu dostaw. Umiejscowienie produkcji na terenie już istniejącej fabryki w Sędziszowie Małopolskim pozwoli obniżyć CAPEX inwestycji, który na pierwszym etapie nie przekroczy 500.000 EURO

PZL Sędziszów S.A. to znana fabryka w województwie podkarpackim, która ma 80 lat doświadczenia w produkcji specjalistycznej dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Spółka prowadzi także centrum badawczo rozwojowe, skoncentrowane aktualnie na odnawialnych źródłach energii, które rozwija także produkcję baterii litowo - jonowych oraz magazynów energii.

Nowa linia produkcyjna paneli fotowoltaicznych w naszym zakładzie połączy technologicznie cały projekt OZE, który dynamicznie rozwijamy w PZL Sędziszów wraz ze wsparciem władz wojewódzkich i samorządowych  na terenie podkarpacia – mówi Grzegorz Trafiał, członek zarządu PZL Sędziszów S.A.

Moc planowanej linii produkcyjnej w początkowym okresie przewidywana jest na około 15MW i będzie następnie zwiększana do docelowych 150MW. Dostawcą linii produkującej panele fotowoltaiczne będzie firma niemiecka, która zajmie się także jej uruchomieniem na terenie zakładu w Sędziszowie Małopolskim oraz zapewni niezbędne szkolenia pracowników, certyfikację oraz wsparcie w budowie łańcucha dostaw surowców do produkcji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.