Ekologiczne karty paliwowe w sieci MOYA   EKOLOGIA

Anwim S.A., operator sieci stacji paliw MOYA oraz programu flotowego MOYA firma wprowadził ekologiczne karty paliwowe. Karty wykonane są z materiału pochodzącego w 95% z recyklingu. To jednak nie wszystko – dodatek, który został użyty do produkcji kart przyśpiesza ich biodegradację. Ekologiczne karty w nowym designie już wkrótce trafią do użytkowników programu MOYA firma.

Klienci programu MOYA firma z powodów ekologicznych zachęcani są do rezygnacji z fizycznych kart paliwowych na rzecz wirtualnych, które dostępne są w ramach aplikacji mobilnej MOYA firma, natomiast dla grupy klientów, którzy preferują tradycyjne metody płatności, Anwim przygotował specjalne ekologiczne karty. Zostały one wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu. Ponadto dodatek, który został użyty w produkcji tego materiału, przyspiesza ich biodegradację.

Proces biodegradacji materiału, z którego zostały wyprodukowane karty, zachodzi w środowiskach bogatych w mikroby, takich jak biologicznie aktywne składowiska odpadów. Materiał przyciąga mikroby do produktu, pozwalając im kolonizować swoją powierzchnię. Gdy bakterie założą kolonię, wydzielają kwasy rozkładające łańcuch polimeru. Drobnoustroje wykorzystują szkielet węglowy łańcucha polimerowego jako źródło energii i traktują tworzywo jako pożywienie.

Karty wykonane z materiału ekologicznego nie różnią się wyglądem od tych wyprodukowanych ze standardowego tworzywa PVC. Mają też odpowiednią trwałość pozwalającą na użytkowanie przez cały okres ich ważności.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.