Już w najbliższy piątek, 18 września o godz. 13.00 stacja paliw Moya w Dębicy organizuje spotkanie edukacyjne „Razem bezpieczniej do celu”. Współorganizatorem wydarzenia jest fundacja Prodriver.
Spotkanie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Jego zadaniem będzie promowanie trzeźwości i bezpieczeństwa na drogach. Uczestnicy akcji będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatach, na których dowiedzą się od psychologów transportu, profilaktyków oraz fachowców od bezpiecznej jazdy, jakie zagrożenia płyną z prowadzenia pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, a także poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.
Podczas piątkowego spotkania uczestnicy będą mogli skorzystać m.in. z mobilnego laboratorium badań psychotechnicznych i symulatora jazdy pod wpływem alkoholu. Ważnym punktem wydarzenia będzie wykład na temat zagrożeń związanych z poruszaniem się pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Uczestnicy będą mieli także okazję podziwiać oryginalną kolekcję modeli sportowych samochodów. Na pierwszych 50 uczestników, którzy pojawią się na wydarzeniu, będą czekały darmowe alkotesty.
– To już nasza druga inicjatywa we współpracy z fundacją Prodriver, która już od sześciu lat promuje bezpieczeństwo na drogach. Jesteśmy świadomi tego, że jazda po spożyciu alkoholu w dalszym ciągu jest istotnym problemem. Dlatego podejmujemy kolejną aktywność mającą na celu promocję zachowania bezwzględnej trzeźwości na drogach – mówi Aleksander Szyszkow, ajent stacji Moya w Dębicy.
Fundacja Proddriver została założona w 2014 roku przez Roberta Barysa. Jest to kontynuacja i rozszerzenie projektu społecznego „Szybcy na torze – bezpieczni na drodze”, którego celem było edukowanie i zachęcanie młodych kierowców do świadomego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Celami fundacji są m.in. promowanie bezpiecznych postaw w ruchu drogowym, pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, promowanie trzeźwości za kierownicą, doskonalenie znajomości przepisów ruchu drogowego w społeczeństwie czy działania na rzecz zwiększania kultury zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.
Komentarze