Grupa Lotos wspiera zdolnych uczniów   WYDARZENIA

Podpisano umowę otwierającą czwartą edycję programu „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”, którego partnerem jest Grupa Lotos.

Celem programu jest wspieranie utalentowanych uczniów poprzez pracę w grupach, konkursy i zajęcia językowe czy artystyczne. Jest to wspólne przedsięwzięcie Grupy Lotos i Gminy Czechowice-Dziedzice. Prowadzi je tamtejszy Zespół Obsługi Placówek Oświatowych. Umowę w sprawie czwartej edycji przedsięwzięcia podpisano 30 września br. w Urzędzie Miasta w Czechowicach-Dziedzicach.

W zależności od zainteresowań, uczestnicy projektu – uczniowie czechowickich szkół – mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych i artystycznych. W programie na najbliższy rok szkolny zaplanowano powołanie zespołów projektowych, przeprowadzenie konkursu na najlepszy zespół oraz konkursu wiedzy o Grupie Lotos, który realizują pracownicy spółki Lotos Terminale. Pozyskanie większych środków umożliwi również zwiększenie liczby zespołów projektowych w trzech (I-III, IV-VI i VII – VIII), a nie jak dotychczas w dwóch grupach wiekowych.

Umowę podpisali Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic oraz Tadeusz Szkudlarski, prezes Zarządu Lotos Terminale. Spółka działa na terenie Czechowic-Dziedzic i zajmuje się magazynowaniem oraz dystrybucją paliw na terenie całego kraju.

– Dziękuję Grupie Lotos oraz po raz pierwszy Fundacji Lotos za umożliwienie realizacji kolejnej, czwartej już, edycji naszego wspólnego programu. Cieszę się tym bardziej, że program rozwija się i z roku na rok uczniowie sięgają po coraz śmielsze pomysły. Te pieniądze na pewno nie zostaną zmarnowane – powiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

– To już IV odsłona programu „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”. Mamy za sobą trzy udane edycje, w których łącznie wzięło udział ponad 200 uczniów. Grupa Lotos od lat angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w tym edukację najmłodszych i rozwój talentów, który jest niezwykle istotny w odpowiedzialnym podejściu naszej firmy. Cieszę się, że mimo trudności związanych z pandemią, wszystkie zespoły świetnie poradziły sobie ze zmienioną formułą prezentacji projektów i ostatnia edycja zakończyła się sukcesem. Tak jak wszyscy, mam nadzieję, że finaliści IV edycji zostaną uhonorowani już podczas uroczystej gali, tak jak w latach wcześniejszych – podsumował Tadeusz Szkudlarski, prezes zarządu Lotos Terminale.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.