Jak uzyskać dofinansowanie do stacji ładowania samochodów elektrycznych?   WYDARZENIA

Po kilku latach wdrażania elektromobilności w Polsce przyszedł czas na długo zapowiadane i oczekiwane w całej branży programy dopłat do budowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Do firm trafi 800 mln zł.

fot. materiały prasowe

Nabór wniosków o dofinansowanie do stacji ładowania samochodów elektrycznych rusza 7 stycznia 2022 roku i potrwa do 31.03.2022 roku. To okazja aby rozszerzyć zakres świadczonych usług i umożliwić klientom stacji benzynowych ładowanie samochodów elektrycznych i hybryd plug-in.

fot. materiały prasowe

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia program dotacji na budowę stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Do firm trafi w sumie 800 mln zł. Preferowane będą stacje szybkiego ładowania znajdujące się poza terenami zurbanizowanymi i wielkomiejskimi.

Program przewiduje między innymi możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na budowie ogólnodostępnej stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 150 kW, w której co najmniej jeden punkt ładowania umożliwia świadczenie usługi ładowania prądem stałym i ma moc nie mniejszą niż 150 kW. Intensywność dofinansowania w tym przypadku będzie wynosiła do 50 proc. kosztów kwalifikowanych. Można też otrzymać dotacje na stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 50 kW do poniżej 150 kW. Dofinansowania w tym przypadku wyniesie 30 proc. kosztów kwalifikowanych, a w przypadku niektórych gmin ta wartość wzrośnie do 45 proc.

Do katalog kosztów kwalifikowanych zalicza się cena nabycia środków trwałych, koszty montażu i robót budowlanych, koszty instalacji przyłączeniowej, cena nabycia wartości niematerialnych i prawnych, koszty dokumentacji technicznej, nadzoru inwestorskiego lub autorskiego, koszty testów i odbiorów.

fot. materiały prasowe

Szczegółowe informacje dotyczących programu dopłat i otrzymania oferty handlowej można otrzymać drogą mailową pisząc na adres kontakt@evplus.com.pl. Z ofertą szybkich stacji ładowania można się za poznać na stronie https: //evplus.com.pl/stacje-ladowania-szybkie/.

Przy doborze szybkiej lub ultraszybkiej stacji ładowania należy kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami takimi jak dostępna moc przyłączeniowa, właściwe miejsce posadowienia stacji z dogodnym dostępem dla kierowców, wybór mocy i rodzajów złącz ładowania a także określenie ilości stanowisk z równoczesnym ładowaniem. Optymalnym rozwiązaniem są stacje z możliwością jednoczesnego ładowania DC dwóch pojazdów (większa rentowność) i modułowej rozbudowy z możliwością zwiększenia mocy.

W ofercie firmy EV Plus znajdują się szybkie i ultraszybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych uznanych światowych producentów takich jak ABB,Circontrol,Garo,Hypercharger czy Tritium.

W portfolio EV Plus dostępne się szybkie ładowarki DC o mocy 50, 75,100 czy 120 kW, na które od 7 stycznia 2022 będzie można uzyskać 30-45 proc. dofinansowania i ultraszybkie ładowarki DC o mocy 150, 180, 225 czy 300 kW z dofinansowaniem do do 50 proc. Istotnym elementem jest wybór stacji z wsparciem technicznym online a także integracja z systemem do zarządzania i rozliczeniami takim jak EV+Map, który spełnia ustawowe wymogi i zapewnia szeroką prezentację lokalizacji na mapach aplikacji EV+Map i ponad 30 partnerów roamingowych z 12 państw oraz w nawigacjach samochodów elektrycznych czołowych producentów. Dzięki mobilnej aplikacji EV+Map kierowcy samochodów elektrycznych mogą w dogodny i bezpieczny sposób dokonywać płatności za sesje ładowania a kierowcy otrzymują dostęp do panelu administracyjnego z raportami, zdalną obsługą i zarządzaniem ładowarkami.

EV Plus już od piecu lat zapewnia kompleksowe realizacje w zakresie elektromobilności począwszy od przygotowania audytu, projektu, wykonanie przyłącza zasilającego poprzez dostawę, montaż i uruchomienie szybkiej stacji ładowania, a także integrację jej z oprogramowaniem do zarządzania i rozliczania płatności EV+Map oraz pełne wsparcie serwisowe umożliwiające efektywne i bezawaryjne działanie ładowarek.

W ramach budowy infrastruktury ładowania firma zajmuje się też wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego stanowisk ładowania, montażem zabezpieczeń mechanicznych, a także przygotowaniem i złożeniem wniosku UDT wraz z wymaganymi dokumentami i opiniami oraz asystą pracowników serwisu przy odbiorach dopuszczających urządzenia do eksploatacji.

Kontakt do firmy:
EVplus Sp.z o.o. ul.Ostrowska 474
61– 324 Poznań, biuro@evplus.com.pl
tel: + 48 603 303 076
www.evplusmap.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.