Shell rozszerza gamę rozwiązań w zakresie elektromobilności   WYDARZENIA

Shell stopniowo poszerza swoje portfolio o nowe rozwiązania w dziedzinie elektromobilności, rozbudowując już istniejącą sieć ładowarek oraz oddając w ręce użytkowników narzędzia do zarządzania flotą samochodów elektrycznych.

fot. Shell

Ostatnim krokiem na drodze transformacji energetycznej jest oddanie w ręce menedżerów flot oraz kierowców oferty, na którą składają się hybrydowa karta Shell Card (do ładowania pojazdów elektrycznych oraz do tankowania paliw tradycyjnych) oraz aplikacja Shell Recharge. Umożliwi ona między innymi sprawdzenie lokalizacji ładowarek, ich mocy, dostępności punktów ładowania a także aktualnych cen.

Czym jest Shell Card?

Hybrydowa karta flotowa Shell Card jest kierowana do flot elektrycznych i mieszanych. Dzięki wykorzystaniu Shell Card kierowcy mają dostęp do pełnej gamy produktów oferowanych przez Shell, m.in. ładowania samochodów elektrycznych, tankowania paliw tradycyjnych, możliwości uiszczania opłat drogowych, myjni samochodowych oraz bogatej oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell. Przede wszystkim jednak Shell Card jest innowacyjnym produktem, pierwszym tego typu dostępnym na rynku polskim, wychodzącym naprzeciw potrzebom flot elektrycznych i mieszanych. Karta wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu za pośrednictwem chipa RFID, który zapewnia dostęp do rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych, autoryzacji i rozliczeń transakcji.

W parze z Shell Card idzie aplikacja Shell Recharge, która jest uzupełnieniem karty EV, umożliwiając m.in.:

• wyszukanie najbliższych punktów ładowania, sprawdzenie ich dostępności a także nawigowania do nich
• uzyskanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach ładowania i dostępnych złączach
• podgląd szacowanego czasu ładowania, wzrostu zasięgu i kosztu sesji ładowania
• uruchamianie i zamykanie sesji w punktach ładowania
• podgląd historii ładowań oraz wiele dodatkowych funkcji.

W aplikacji Shell Recharge Klienci mogą zapłacić za ładowanie jedynie kartą flotową Shell Card do ładowania samochodów elektrycznych. Sama karta będzie widoczna w Shell Fleet Hub, czyli w narzędziu umożliwiającym zdalne zarządzanie flotą. Menedżerowie flot korzystający z tego rozwiązania będą mogli z kolei:

• monitorować sesje ładowania i inne wydatki
• pobierać raporty/faktury/rozliczenia


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.