Przybywa aut elektrycznych

Na koniec pierwszego kwartału w Polsce zarejestrowanych było ponad 43 tys. 365 osobowych samochodów elektrycznych, czyli o 654 więcej niż w lutym 2022 roku - wynika z "Licznika elektromobilności" Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

Według danych PSPA i PZPM, na koniec marca 2022 r. po polskich drogach jeździło 43 tys. 365 elektrycznych samochodów osobowych. Niespełna połowa z nich to w pełni elektryczne auta (BEV), a pozostałe - hybrydy typu plug-in (PHEV).

Przybyło także elektrycznych samochodów dostawczych i ciężarowych, jest ich już 1877. O 77 sztuk wzrosła zaś flota elektrycznych motorowerów i motocykli, która na koniec marca składała się z 10 tys. 777 sztuk. Wzrosła również liczba osobowych i dostawczych aut hybrydowych, do 361 tys. 822 sztuk. Pod koniec ubiegłego miesiąca park autobusów elektrycznych w Polsce wzrósł do 720.
W marcu uruchomiono 79 nowych ogólnodostępnych stacji ładowania. Pod koniec kwartału w Polsce funkcjonowały już 2113 ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych (4118 punktów).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *