Avia Solar z zieloną energią dla sieci Dino


 Avia Solar, marka odpowiedzialna za segment fotowoltaiki w Grupie Unimot, zrealizuje projekt instalacji fotowoltaicznej w magazynie centralnym sieci sklepów spożywczych Dino. Instalacja o mocy 690 kWp będzie zasilała obiekt od początku 2023.

Instalacja fotowoltaiczna zostanie zbudowana na dachu magazynu centralnego sieci Dino, który mieści się w Krotoszynie. Na projekt składa się 1725 modułów o mocy 400 W, zajmujących w sumie 3 400 mkw., czyli powierzchnię odpowiadającą połowie boiska piłkarskiego. System fotowoltaiczny przez pierwszy pełny rok działania pozwoli na ograniczenie emisji dwutlenku węgla na poziomie około 480 ton, natomiast w ciągu 25 lat działania w sumie około 10 840 ton.

Instalacja fotowoltaiczna dla sieci Dino zostanie zrealizowana przez Avia Solar na podstawie wygranego przetargu. Prace obejmują dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, a także kompleksową obsługę posprzedażową. Montaż instalacji odbędzie się jeszcze w tym roku, po uzyskaniu stosownych pozwoleń na budowę.  

Sieć Dino liczy już 1880 sklepów, a magazyn w Krotoszynie jest jednym z siedmiu centrów dystrybucyjnych obsługujących sieć logistycznie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.