Orlen zastąpi markę Lukoil na Węgrzech


Grupa Orlen, po finalizacji połączenia z Grupą Lotos oraz po przejęciu stacji paliw od MOL, planuje rebranding wszystkich 185 stacji na Węgrzech i na Słowacji na markę Orlen. Wśród nich znajdzie się 79 stacji na Węgrzech pod marką Lukoil, prowadzonych obecnie przez prywatnych udziałowców, którzy użytkują tę markę na podstawie licencji.

Orlen, zgodnie ze strategią rozwoju planuje, aby do 2030 roku pod jego marką działało co najmniej 3,5 tysiąca stacji. Dziś stacje zagraniczne stanowią 37% całej sieci, a ambicją koncernu jest osiągnięcie tego wskaźnika na poziomie ponad 45% w 2030 roku. Po finalizacji transakcji PKN Orlen uzyska ponad 7% udział na rynku węgierskim i będzie czwartym koncernem na tym rynku pod względem ilości stacji. Również na Słowacji sieć Orlen wzrośnie do ponad 60 obiektów.

W ramach transakcji na rynku węgierskim wszystkie przejmowane stacje zostaną niezwłocznie poddane rebrandingowi, a dotychczasowe marki Lukoil i MOL zastąpi marka Orlen. Pozwoli to kierowcom tankować na stacjach Orlen w sześciu krajach europejskich.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.