Stacje Avia zasilane zieloną energią   INWESTYCJE

Przy pięciu stacjach paliw Avia zarządzanych przez Grupę Unimot powstały nowe instalacje fotowoltaiczne. Ich łączna moc przekracza 100 kWp.

fot. Unimot

Na początku września w nowe instalacje fotowoltaiczne zostały wyposażone stacje paliw w Zakopanem, Gorzkowie, Puławach, Chełmku i Jastrzębiu Zdroju. Energią ze słońca zasilana jest także stacja Avia w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkie instalacje zostały zlokalizowane na dachach obiektów, a ilość produkowanej przez nie energii pozwoli na oszczędności sięgające nawet 50 proc. w skali roku.

Robimy wszystko, żeby nasze stacje AVIA były nie tylko przyjazne klientom, ale także środowisku. To dla nas bardzo ważne, żeby wywierać jak najmniejszy wpływ na otoczenie, co wpisuje się w Strategię ESG Grupy Unimot, w ramach której działamy, a także podnosi efektywność kosztową naszych obiektów. Cały czas prowadzimy analizy dotyczące możliwości technicznych montażu instalacji na kolejnych stacjach paliw, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej stacji wyposażonych było we własne źródło zielonej energii – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

Sieć stacji Avia rozwijana przez Grupę Unimot, liczy 102 obiekty w całej Polsce. Unimot rozwija także współpracę z siecią SPAR, uruchamiając kolejne markety SPAR Express przy swoich stacjach. Stacje Avia działają głównie w średnich i małych miastach. Avia rozszerza swoją działalność również o największe aglomeracje i miejscowości turystyczne – stacje funkcjonują, między innymi, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Zakopanem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.