Dziesięć nowych stacji ORLEN na Słowacji   INWESTYCJE

fot, Orlen, zdjęcie ilustracyjne.

Grupa Orlen otworzyła dziesięć nowych stacji paliw na Słowacji i z 36 obiektami znalazła się wśród pięciu największych sieci na tym rynku. Nowe stacje samoobsługowe zostały uruchomione między innymi w Bratysławie i Koszycach. Po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów koncern będzie dysponować ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju.

Łącznie na rynkach zagranicznych Grupa Orlen posiada blisko 1100 stacji. Zgodnie z założeniami strategii ORLEN2030 koncern zamierza zwiększyć udział stacji zagranicznych w sieci z 37% do 45%.

Zgodnie ze strategią koncernu konsekwentnie wzmacniamy naszą pozycję na rynkach zagranicznych. Skutecznie wykorzystujemy doświadczenie zdobyte w ekspansji międzynarodowej przy dynamicznym rozwoju sieci na rynku słowackim. W ciągu 3 lat udało nam się zbudować silną i rozpoznawalną markę. Dostrzegamy duży potencjał tego rynku i co istotne jesteśmy na nim również silnie obecni ze sprzedażą hurtową, co uzupełnia nasz łańcuch wartości – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Nowe, samoobsługowe stacje pod marką Orlen powstały w ramach rebrandingu dziesięciu 10 stacji z pakietu 25 przejętych przez Orlen od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa EFECTA i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Orlen prowadzi 14 stacji w formacie samoobsługowym, uzupełniających ofertę 22 obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową.

Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju swoją pierwszą stację paliw. Do końca 2022 roku sieć będzie liczyła 50 obiektów, natomiast w ramach realizacji środków zaradczych po połączeniu z Grupą Lotos, Grupa Orlen przejmie od MOL 41 dodatkowych stacji. Obecnie Orlen posiada również ok. 15% udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.