Nowa stacja paliw Circle K przy autostradzie A1

Na kierowców podróżujących autostradą A1 czeka nowa stacja paliw Circle K. To 400. punkt tej sieci, który został zrealizowany przez firmę Dekpol Budownictwo na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych Woźniki Zachód.

Dekpol zakończył budowę stacji paliw o powierzchni 346 mkw oraz towarzyszącego jej budynku gospodarczego. Przy stacji powstały 34 miejsca postojowe,  dwa miejsca serwisowe oraz dodatkowe cztery miejsca przewidziane do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt, poza paliwem, oferuje przekąski, ciepłe jedzenie, napoje oraz akcesoria samochodowe. Na gości czeka także przytulny ogródek ze stolikami i ławkami. Z kolei dla najmłodszych przygotowano kolorowy plac zabaw. Stacja i sklep są czynne przez całą dobę.

Budynki zaprojektowano i zrealizowano z uwzględnieniem rozwiązań ekologicznych. Stacja jest ogrzewana za pomocą paneli grzewczych na podczerwień. W celu zmniejszenia ilości wody zużywanej na cele socjalne, wykonano zbiornik wody deszczowej wraz instalacją pozwalającą na jej odzysk i wykorzystanie do spłukiwania toalet. Ponadto, na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 23 kWp. To energooszczędna instalacja typu „on grid”, co oznacza, że jest na stałe połączona i zsynchronizowana z siecią elektroenergetyczną, pozwalając na pobór energii oraz oddawanie jej nadmiaru do sieci.

W ramach budynku gospodarczego stworzono pomieszczenia przeznaczone do magazynowania odpadów stałych, generowanych na terenie inwestycji. Powstały tam także hydrofornia oraz przestrzeń techniczna.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.