Spółka Novatek uruchamia nowy terminal przeładunkowy LPG   INWESTYCJE  OTWARCIA

Terminal znajduje się w Krzyżu Wielkopolskim. Jego uruchomienie zwiększy możliwości dystrybucji gazu płynnego Novatek do stacji paliw oraz do klientów wykorzystujących go do celów grzewczych i technologicznych na terenie Polski Zachodniej.

Nowy terminal przeładunkowy LPG Novatek to jeden z nielicznych tego typu obiektów usytuowanych w tej części Polski. Umożliwia sprawny odbiór gazu płynnego z cystern kolejowych i jego dalszą dystrybucję autocysternami na terenie Polski Zachodniej. Obiekt posiada front rozładunkowy oraz  miejsca odstawcze dla cystern kolejowych LPG, a także stanowisko załadunku autocystern wyposażone w wagę samochodową. Ponadto na terenie terminalu znajdują się dwa zbiorniki magazynowe.

Uruchomienie Terminalu Przeładunkowego Gazu LPG Novatek Zachód w Krzyżu Wielkopolskim jest strategicznie ważnym wydarzeniem dla odbiorców gazu płynnego z uwagi na duże zapotrzebowanie na polskim rynku oraz ograniczenia produkcyjne rodzimych rafinerii, które zaspokajają popyt zaledwie w 20 proc. Pozostała część gazu płynnego sprowadzana jest z zagranicy, z czego ponad 74 proc. pochodzi z Rosji, a najbardziej znaczącym eksporterem jest spółka Novatek PAO.

Jako producent naturalnego gazu płynnego czujemy się zobowiązani do dalszej stymulacji rozwoju tego rynku poprzez podejmowanie nowych inicjatyw biznesowych, które są odpowiedzią na potrzeby klientów z tej części naszego kraju” – powiedział Dariusz Bratoń, Prezes Zarządu Novatek Green Energy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.