Anwim może już przejąć sieć eMILA   TRANSAKCJE

Jest już zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta na przejęcie sieci bezobsługowych stacji paliw eMILA przez spółkę Anwim – właściciela marki Moya.

Sieć eMILA to bezobsługowe stacje paliw zlokalizowane w większych miastach w całej Polsce. Stacje oferują w pełni zautomatyzowany format tankowania, przeznaczony dla klientów indywidualnych i biznesowych. Anwim planuje aktywnie rozwinąć i uatrakcyjnić format przejmowanych stacji eMILA, w tym m. in. poprzez znaczące rozszerzenie oferty dla klientów w wybranych lokalizacjach.

Przejęcie sieci bezobsługowych stacji paliw eMILA jest istotnym krokiem zbliżającym nas do realizacji strategii i rozbudowy sieci Moya do 350 placówek do końca 2023 r. – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A. – Obiekty eMILA prezentują oryginalny format stacji samoobsługowych, skierowanych do odbiorcy indywidualnego. Chcemy rozwijać i ulepszać ten koncept. Zgoda od UOKIK jest istotnym krokiem przybliżającym nas do poszerzenia naszej sieci stacji paliw. Proces akwizycji jest sporym wyzwaniem, zarówno jeżeli chodzi o realizację koniecznych formalności, jak i całą logistykę. Działamy metodycznie, zgodnie z przyjętym planem, realizując stopniowo założenia tego projektu. 

Idea stacji samoobsługowych doskonale wpisuje się w tzw. „nową normalność”, która nastała w konsekwencji panującej wciąż pandemii koronawirusa – mówi Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A., odpowiedzialny za rozwój sieci Moya. – Niektórzy klienci chcą mieć obecnie możliwość szybkiego zatankowania i płatności przy samym dystrybutorze bez konieczności wchodzenia do sklepu. Przejęcie sieci eMILA to odpowiedź na potrzeby tego segmentu klientów. Inni z kolei mają potrzebę zrobienia przy okazji dodatkowych zakupów, odpoczynku w podróży czy napicia się gorącej kawy. Trzecim segmentem są klienci flotowi. Po włączeniu stacji eMILA do sieci Moya będziemy jedyną siecią w kraju łączącą w ramach jednej marki trzy formaty stacji – tradycyjne stacje obsługowe, stacje automatyczne dla klientów indywidualnych i automatyczne stacje flotowe, co pozwoli nam kompleksowo obsłużyć wszystkie ww. segmenty klientów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.