Nowa stacja LNG Shell   OTWARCIA  WYDARZENIA

Shell poszerzył sieć stacji LNG o Jędrzychowice. Jest to piąty z planowanych 11 punktów Shell LNG w Polsce. Nowa stacja jako pierwsza jest wyposażona w zewnętrzny terminal do realizacji płatności kartą Shell LNG Card.

Stacja w Jędrzychowicach zlokalizowana jest przy autostradzie A4. Obiekt, tak jak poprzednio otwarte stacje, mieści 70 m3 LNG, czyli 31,5 ton gazu. Dodatkowo w nowej placówce pojawią się terminale płatnicze, w których kierowcy będą mogli zapłacić za tankowanie przy zewnętrznym terminalu kartą Shell LNG Card, bez konieczności podchodzenia do kasy.

Jako Shell intensywnie inwestujemy w paliwa alternatywne, m.in. w ramach konsorcjum BioLNG EuroNet budujemy korytarz LNG od Hiszpanii po wschodnią Polskę. LNG to realna, dostępne już dzisiaj alternatywa dla ciężkiego transportu drogowego. Rozpowszechnienie tego paliwa może pomóc zredukować emisje gazów cieplarnianych pochodzących z samochodów ciężarowych nawet o 22 proc. – mówi Piotr Kuberka, prezes zarządu Shell Polska.

Shell jest obecnie największym na świecie niezależnym producentem skroplonego gazu ziemnego, na wszystkich etapach jego pozyskiwania. Inwestycje w nowe punkty LNG to kierunek, który wpisuje się w strategię Shell związaną z rozwojem paliw alternatywnych. LNG jako paliwo wykorzystywane przez samochody ciężarowe jest coraz popularniejsze na europejskim rynku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.