Rekordowe wyniki Grupy Unimot   WYNIKI RYNKOWE

Unimot S.A. opublikował skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2022 r. W tym okresie skonsolidowana EBITDA osiągnęła poziom 85,1 mln zł.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Unimotu wyniosły 2 371,25 mln zł wobec 1 572,32 mln zł w I kwartale 2021 r. Zysk operacyjny spółki wzrósł wyniósł 144,16 mln zł, a skonsolidowana EBITDA osiągnęła poziom 85,1 mln zł. To wzrost o około 200 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej i wynik lepszy niż osiągnięty w całym 2021 r., który wyniósł 70,6 mln zł
Pozytywny wpływ na wyniki w raportowany okresie miały segmenty oleju napędowego i biopaliw, LPG oraz energii elektrycznej. Wyniki obniżały za to segment fotowoltaiki i stacje paliw AVIA na Ukrainie.

Za nami okres, który przebiegł pod znakiem bezprecedensowej zbrojnej napaści Rosji na niepodległą Ukrainę, co z kolei przełożyło się na rozchwianie niemalże wszystkich światowych rynków i gałęzi gospodarki. Dzięki naszej elastyczności, sprawności działania i wieloletniemu doświadczeniu w różnych warunkach rynkowych, mimo wymagającego otoczenia udało nam się wypracować w I kwartale 2022 r. wyniki na rekordowym poziomie. Było to możliwe dzięki umiejętnemu wykorzystaniu okazji rynkowych, jakie dawały gwałtowne zmiany cen paliw przy wzmożonym popycie, co przełożyło się z kolei na dynamiczny wzrost marż na sprzedaży paliw, biopaliw i gazu płynnego LPG. Tylko segment LPG wypracował wynik EBITDA ponad pięciokrotnie wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.