PERN rozpoczyna budowę kolejnych zbiorników na paliwa

PERN podpisał umowy z wykonawcami i rozpoczyna realizację ośmiu nowych zbiorników na paliwa. To kolejny etap realizacji programu Megainwestycji. W ciągu ostatnich trzech lat, w jego ramach PERN oddał do dyspozycji klientów aż 13 zbiorników na paliwa, a w lipcu zakończy budowę kolejnych siedmiu.


Budowa ośmiu magazynów na paliwa realizowana jest w ramach drugiej fazy trzeciego etapu rozbudowy baz paliw. Dzięki realizacji tej części projektu PERN dostarczy swoim Klientom kolejne 256 tys. m3 pojemności do magazynowania produktów naftowych III klasy wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Sytuacja geopolityczna, a także sygnały od naszych Klientów potwierdzają, że nasze dotychczasowe działania i inwestowanie w nowe projekty jest słuszne. Dzięki realizacji kolejnej fazy rozbudowy baz paliw wszyscy możemy czuć się bezpieczniej – 256 tys. m3 to ponad 4 mln zatankowanych do pełna samochodów – powiedział Rafał Miland, wiceprezes PERN.

Nowe zbiorniki powstają w ramach trzeciego etapu rozbudowy pojemności baz paliw programu Megainwestycje PERN. Pierwszy etap obejmował wybudowanie czterech zbiorników o łącznej pojemności 128 tys. m3 w w Koluszkach i Nowej Wsi Wielkiej, drugi etap zakończony rok temu to dziewięć nowych zbiorników o całkowitej pojemności 222 tys. m3 w sześciu lokalizacjach: Dębogórzu, Rejowcu, Boronowie, Koluszkach, Emilianowie i Małaszewiczach. Obecnie PERN kończy pierwszą fazę trzeciego etapu – w lipcu odda do użytkowania siedem zbiorników, o łącznej pojemności 224 tys. m3. Nowa infrastruktura magazynowa pozwoli na przechowywanie zapasów interwencyjnych oraz bardziej elastyczny obrót paliwami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.