Mobilne płatności dla klientów indywidulanych na stacjach Shell   WYDARZENIA

fot. Shell

Shell wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponuje nowe rozwiązanie Shell SmartPay. Od listopada 2022 roku kierowcy moga płacić za paliwo za pośrednictwem aplikacji, bez potrzeby wchodzenia do sklepu. Z tej metody od kilku miesięcy korzystają już klienci biznesowi sieci.

Shell SmartPay to metoda płatności mobilnych umożliwiająca dokonywanie bezpiecznych i bezgotówkowych opłat za zatankowane paliwo. Aby móc z niej korzystać, wystarczy być uczestnikiem programu lojalnościowego Shell ClubSmart, posiadać aktualną wersję aplikacji na swoim smartfonie i podpiąć usługę Shell SmartPay.

Zdajemy sobie sprawę, że dla naszych klientów czas to pieniądz. Obecnie prawie każdy z nas posiada telefon komórkowy, który stał się swego rodzaju naszym prywatnym asystentem w załatwianiu codziennych spraw. Dlaczego więc nie wykorzystać go do płacenia za paliwo? Wcześniej z tego rozwiązania korzystali już nasi klienci biznesowi, teraz dołączają do nich klienci indywidualni, którzy mogą cieszyć się jeszcze sprawniejszymi wizytami na wybranych stacjach własnych Shell – mówi Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka sieci stacji paliw i rozwoju mobilności, członkini zarządu Shell Polska.

Z mobilnych płatności można korzystać już na prawie 400 stacjach Shell w całej Polsce. Na podstawie lokalizacji urządzenia Shell SmartPay automatycznie rozpozna, czy na danej stacji usługa jest dostępna.

Opłata za paliwo możliwa jest za pomocą bezpiecznych płatności Google Pay, Apple Pay, PayPal lub za pomocą własnej karty płatniczej. Co więcej, transakcje zabezpieczone są numerem PIN, utworzonym przez klienta przy pierwszych zakupach, lub dwustopniową weryfikacją w przypadku płatności kartą. Cała historia tankowania jest widoczna w aplikacji wraz z paragonem lub fakturą, a dodatkowo klient natychmiast otrzymuje e-maila z potwierdzeniem transakcji.

Usługa Shell SmartPay jest zintegrowana z aplikacją Shell ClubSmart, dzięki czemu uczestnicy zbierają punkty Shell ClubSmart podczas mobilnych zakupów. Punkty można w łatwy sposób wymienić na atrakcyjne nagrody, na przykład unikatowe modele BMW dostępne w ramach akcji promocyjnej do końca tego roku. Dzięki aplikacji klienci mogą także wyszukać stacje Shell w najbliższym sąsiedztwie lub otrzymywać oferty zakupowe przygotowane specjalnie dla nich.

Do Shell ClubSmart może dołączyć każdy klient, który z odwiedzin na stacjach Shell chce czerpać dodatkowe korzyści. Każde tankowanie na stacji, zakupy lub skorzystanie z myjni oznacza dla klubowiczów dodatkowe możliwości. Użytkownicy aplikacji Shell ClubSmart mogą m.in. płacić punktami za paliwo i zakupy na stacjach Shell, wymieniać je na vouchery online czy cieszyć się specjalnymi ofertami dostępnymi tylko dla nich.

Aby zostać uczestnikiem Shell ClubSmart, wystarczy zarejestrować się przez aplikację lub stronę internetową www.clubsmart.shell.pl.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.