Scania i Ekoen zbudują pierwszy HUB dla eTrucków!   INWESTYCJE

Ekoen i Scania planują budowę pierwszego ogólnodostępnego HUBu ładowania e-Trucków z punktami ładowania bardzo wysokiej mocy dostosowanych do potrzeb transportu ciężarowego.

fot. Ekoen

Planowana jest budowa punktów ładowania przygotowanych do ładowania mocą nawet 750kW! Partnerski HUB będzie mieścił się przy jednej z siedzib Scania Polska w sąsiedztwie trasy szybkiego ruchu. Stacja ładowania będzie obsługiwać zarówno pojazdy ciężarowe jak i osobowe.

Ekoen zbuduje tekże ultraszybkie huby ładowania samochodów osobowych w centrach miast – zwykle po 6 punktów o mocy 350 kW każdy. Kierowcy mogą już korzystać z najmocniejszego hubu ładowania aut elektrycznych w Warszawie. To druga, po Zielonej Górze, lokalizacja hubu marki Ekoen. Oba powstały przy siedzibach Ekoenergetyki, a więc zielonogórskiego producenta stacji ładowania, który jest właścicielem Ekoenu.

W sercu warszawskiego „Mordoru” (najstarszej stołecznej dzielnicy biurowej) kierowcy mogą już korzystać z 6 stanowisk, z których 5 ma złącza CCS2: trzy o mocach 350 kW każdy, po jednym o mocy 240 kW i 150 kW oraz jedno o mocy 50 kW ze złączem CHAdeMO. W sumie to 1490 kW mocy w punktach ładowania, jednak docelowo będzie więcej.

Docelowo może to być 6 stanowisk po 350 kW każde (2100 kW łącznej mocy punktów), Pod względem łącznej mocy punktów ładowania Ekoen na Mokotowie jest trzecią najmocniejszą stacją w Polsce. Pierwsze dwa miejsca zajmują superchargery Tesli w Lućmierzu (1,6 MW) i Białymstoku (1,5 MW). Zaraz za Ekoenem są jeszcze dwie stacje Ionity w Świecku i na MOP Niesułków przy A2 (obie po 1,4 MW).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.