Sieć stacji AVIA wprowadza możliwość zapłaty za paliwo przy dystrybutorze

Fot. Unimot

Sieć stacji AVIA wprowadza na swoich stacjach możliwość bezdotykowych płatności za paliwo przy dystrybutorze za pomocą aplikacji mobilnej Spark. Aplikacja pozwala na szybkie płatności z wykorzystaniem kodu QR, po których klient otrzymuje automatycznie na swoje konto e – paragon fiskalny lub e - fakturę , czyli dokumenty sprzedaży w wersji elektronicznej. Wkrótce system będzie również zintegrowany z kartą flotową AVIA.

Współpraca sieci stacji AVIA ze Spark to innowacyjne podejście do obsługi klientów i płatności na stacjach paliw. Spark to aplikacja mobilna służąca do szybkich i wygodnych płatności, która ma wiele zastosowań. Użytkownik aplikacji może zapłacić za paliwo na stacji bezpośrednio przy dystrybutorze, opłacić bilety autostradowe  e - TOLL (aplikacja jest oficjalnym partnerem Ministerstwa Finansów) czy przekazać darowiznę na wybraną organizację  charytatywną  (współpraca z siepomaga.pl).     Aplikacja  daje  także  możliwość  otrzymywania dokumentów sprzedaży w wersji elektronicznej  – e - paragonów fiskalnych lub e - faktur, które w pełni zastępują wersję papierową. Partnerem  Spark w obsłudze płatności elektronicznych jest firma Przelewy24.

Płatności przy dystrybutorze z aplikacją Spark są już możliwe na kilku stacjach AVIA. Unimot planuje, by była ona dostępna na wszystkich stacjach AVIA zarządzanych bezpośrednio przez Grupę , będzie również zachęcał swoich franczyzobiorców do wprowadzenia tej funkcjonalności na stacjach partnerskich.

Sam proces płatności jest dla klienta prosty i intuicyjny. Po zatankowaniu paliwa na wybranej stacji wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na dystrybutorze i zatwierdzić płatność w Spark. Zatwierdzenie w aplikacji kończy transakcję I kierowca może ruszyć w dalszą trasę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.