Biznes na hulajnodze   TRANSAKCJE

Sieć stacji paliw Avia nawiązała współpracę z blinkee.city – siecią elektrycznych hulajnóg i skuterów. Pierwsze hulajnogi pod brandem Avia pojawiły się z początkiem listopada w Lublinie.

Grupa Unimot, która rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod szyldem Avia, podjęła decyzję o zaangażowaniu w elektromobilność poprzez objęcie za 9,5 mln zł pakietu 20 proc. udziałów w spółce Green Electricity. Jest ona operatorem platformy blinkee.city, która działa w Polsce, ale też w kilku miastach innych europejskich krajów – Hiszpanii, Chorwacji, Węgier, Rumunii, Szwecji i Malty. Od poniedziałku 4 listopada 2019r. na ulicach Lublina można spotkać hulajnogi elektryczne obrandowane marką Avia oraz blinkee.city. Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, w którym Avia i blinkee.city będą działały wspólnie.

Nasza współpraca ma dwa wymiary. Pierwszy z nich to zaangażowanie stacji Avia w proces ładowania naszych skuterów i hulajnóg, a drugi to możliwość inwestycji w nasz projekt przez operatorów poszczególnych stacji Avia, które działają na zasadzie franczyzy, czyli w tym samym modelu biznesowym, który oferuje blinkee.city – mówi Marcin Maliszewski, prezes Zarządu blinkee.city.

Na współpracy na samym początku skorzystali mieszkańcy Lublina, których objęła specjalna akcja promocyjna zaplanowana na pierwsze dwa tygodnie listopada. Każdy, kto skorzystał z przejazdu hulajnogą z logotypami Avia oraz blinkee.city, otrzymywał specjalny kupon promocyjny na kawę ze szwajcarskiego ekspresu na stacji Avia w Lublinie.

Lublin to dopiero początek naszej współpracy, a zarazem poligon sprawdzający jej model biznesowy – mówi Robert Nowek, koordynator marki Avia w Polsce i na Ukrainie. – Rozpoczynając działania z platformą blinkee.city, nie tylko rozszerzamy portfel usług na stacjach Avia, ale także dajemy możliwość rozwijania swojego biznesu naszym partnerom franczyzowym tworzącym sieć Avia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.