Pierwsza w Polsce stacja tankowania LNG Novatek   OTWARCIA

W miejscowości Krzywa, przy autostradzie A4 pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem uruchomiona została pierwsza w Polsce stacja tankowania LNG firmy Novatek Green Energy. To spółka – córka Novatek Pao – producenta skroplonego gazu ziemnego.

Nowy obiekt umożliwia obsługę około 50 pojazdów dziennie. Dzięki systemowi dopasowującemu temperaturę i parametry techniczne paliwa do wymogów poszczególnych rodzajów pojazdów, może obsłużyć wszystkie dostępne obecnie na rynku marki pojazdów samochodów ciężarowych i dostawczych zasilanych LNG. Spółka Novatek Green Energy nie tylko zapewnia stałe dostawy skroplonego gazu ziemnego wysokiej jakości, ale także zajmuje się serwisem technicznym obiektu.

Jako spółka dostarczająca ekologiczne paliwa napędowe oraz urządzenia umożliwiające ich tankowanie wspieramy proekologiczny rozwój firm spedycyjnych, współtworząc wraz z nimi zrównoważony transport drogowy oparty o czysty i ekonomiczny skroplony gaz ziemny” – powiedział Dariusz Bratoń, prezes zarządu Novatek Green Energy.

Novatek Pao to największy niezależny producent gazu ziemnego w Rosji, który wkroczył na globalny rynek gazowy w 2017 roku poprzez uruchomienie Projektu Yamal LNG. Założona w 1994 roku spółka kompleksowo zajmuje się poszukiwaniem, wydobyciem, przetwarzaniem oraz sprzedażą gazu ziemnego i ciekłych węglowodorów. Złoża i pola licencyjne spółki Novatek Pao znajdują się w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, zlokalizowanym w zachodniej części Syberii. Jest to największy w Rosji region pozyskiwania gazu ziemnego, na który przypada około 80 proc. rosyjskiego i około 15 proc. światowego wydobycia tego surowca.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.