Sieć stacji LNG Novatek rozwija się w Niemczech   EKOLOGIA  OTWARCIA

Uruchomiono obiekt sieci Novatek w Niemczech – W Buchholz Aller powstała stacja tankowania skroplonego gazu ziemnego.

To już kolejny obiekt dynamicznie rozwijającej się sieci, który powstał na terytorium Niemiec. Stacja zlokalizowana jest w strategicznym miejscu, przy autostradzie A7, podobnie jak dwie poprzednie, które od kilku miesięcy działają w Rostocku i w Poczdamie. Dzięki zastosowaniu dwóch stanowisk obiekt może obsłużyć do 150 pojazdów ciężarowych dziennie. Uruchomiona w Buchholz Aller nowa stacja LNG Novatek to kolejny ważny punkt umożliwiający dostęp do gazowego paliwa na terenie Niemiec. Infrastruktura do tankowania w tym kraju jest szczególnie ważna, z uwagi na położenie geograficzne i krzyżujące się główne europejskie szlaki transportu dalekobieżnego. Dlatego też z ogromnym optymizmem została przyjęta przez branże TSL decyzja niemieckiej Rady Federalnej o przedłużeniu do końca 2023 roku zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych LNG z opłat za przejazdy autostradami. Z pewnością będzie to stymulowało dalszy wzrost liczby pojazdów ciężarowych zasilanych skroplonym gazem ziemnym i wpłynie pozytywnie na dynamikę budowy nowych stacji tankowania LNG, bowiem te rynki są ze sobą silnie skorelowane. Prowadzone przez spółkę Novatek, we współpracy z belgijską firmą Fluxys, przedsięwzięcie, jakim jest budowa w Rostocku terminalu przeładunkowego LNG, potwierdzają poważne plany i zaangażowanie firmy w rozwój tego sektora.

Skroplony gaz ziemny to paliwo, które nie tylko umożliwia spełnienie coraz bardziej rygorystycznych wymogów Unii Europejskiej w zakresie niskoemisyjności flot, ale również doskonale wpisuje się w dążenia firm do optymalizacji kosztów.

Ekologiczny i zarazem ekonomiczny skroplony gaz ziemny jest naturalnym wyznacznikiem zmian zachodzących w branży TSL, dlatego jako producent i dostawca LNG angażujemy się w rozwój infrastruktury tankującej, która powstaje w pobliżu autostrad lub dróg szybkiego ruchu w Niemczech” – powiedział Dariusz Bratoń, prezes Novatek Green Energy. „Jednakże wsłuchując się w potrzeby spedytorów podjęliśmy strategiczną decyzję o równoległym rozwoju i poszerzeniu oferty o możliwość budowy stacji tankowania na terenie danej bazy transportowej i dostaw LNG dedykowanych konkretnej firmie.

Spółka Novatek Green Energy planuje uruchomienie kolejnych stacji tankowania LNG, które powstaną jeszcze w tym roku i w latach następnych zarówno w Niemczech jak i w Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.