Mercedes stawia na „elektryki”   WYDARZENIA

fot. Daimler Benz

Koncern Mercedes-Benz zdecydował, że od 2030 roku produkował będzie wyłącznie autobusy z napędem elektrycznym. Wstrzymane też zostaną wszystkie prace badawcze i nakłady na rozwój silników diesla.

W 2021 roku Daimler-Trucks , spółka odpowiedzialna w grupie za produkcję samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów , dostarczył na rynek 18,7 tysiąca pojazdów w tym 600 z napędem elektrycznym. W produkowanych obecnie autobusach Mercedes-Benz eCitaro stosowane są rozwiązania, które pozwalają na wykorzystanie silnika spalinowego i przejechanie do 280 kilometrów w sytuacji, gdy bateria jest rozładowana. Z czasem zostanie to wyeliminowane i będą na wyposażeniu tylko w ogniwa elektryczne.
Problemem dla klientów będzie cena, która w przypadku modeli z napędem elektrycznym jest dwa razy wyższa w stosunku do autobusów napędzanych silnikiem diesla.
Do końca obecnej dekady firma chce też zmniejszyć emisje CO2 na jeden samochód osobowy w całym cyklu życia w porównaniu z poziomami z 2020 r. co najmniej o połowę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *