Grupa Unimot rozbudowała linię produkcyjną polskich modułów fotowoltaicznych AVIA Solar   WYDARZENIA

Grupa Unimot rozbudowała park maszynowy linii produkcyjnej polskich modułów fotowoltaicznych znajdującej się w fabryce PZL Sędziszów. Obecnie moc produkcyjna linii wynosi 45 MW.

Grupa Unimot sprzedaje panele pod marką AVIA Solar, ale kieruje swoją ofertę również do firm, które chcą wyprodukować panele fotowoltaiczne pod własnymi markami.

Linia produkcyjna paneli fotowoltaicznych została uruchomiona w lipcu 2021 r. w hali należącej do PZL Sędziszów w Sędziszowie Małopolskim. Początkowo jej moc wynosiła 15 MW/rocznie, jednak zainteresowanie europejskim produktem sprawiło, że Grupa zdecydowała się rozbudować linię i zwiększyć jej wydajność trzykrotnie.

Instalacje foto woltaiczne stały się niezwykle popularną alternatywą dla wciąż rosnących cen energii. Moc zainstalowanych w Polsce instalacji fotowoltaicznych wynosi już około 12 GW, podczas gdy plany rządowe zakładały moc 10 GW energii ze słońca dopiero w roku 2040. To trend, który obserwujemy w całej Europie.

Panele fotowoltaiczne, które produkowane są w fabryce PZL Sędziszów opierają się na sprawdzonej od wielu dekad technologii krzemowej monokrystalicznej. Do ich produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości surowce, pochodzące od znanych globalnych marek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.