Fotowoltaika w siedzibie PERN w Płocku

PERN planuje budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy do 100 kWp na budynku swojej siedziby w Płocku. W kwietniu spółka ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji, a następnie dokumentacji projektowej oraz pozyskanie zgód niezbędnych do realizacji inwestycji.

Fot. PERN

Spółka chce mieć instalację o mocy do 100 kWp, w tym na dachu budynku o mocy ok. 80 kWp a na gruncie o mocy ok. 20 kWp.  Na początku roku PERN ogłosił przetarg na budowę pięciu innych instalacji fotowoltaicznych w bazach paliw w Koluszkach i w Boronowie oraz w stacjach w Rypinie, Pelplinie i Łasinie. Każda z nich mam mieć moc do 50 kWp. Energia uzyskana z paneli słonecznych ma przyczynić się do obniżenia kosztów energii elektrycznej, wykorzystywanej przez PERN, co jednocześnie pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne.

Firma posiada już aktywne instalacje w bazach w Emilianowie, Rejowcu i Boronowie. W tej ostatniej zwiększy posiadaną moc o 100 proc. Jednocześnie trwają prace nad uruchomieniem postępowań dla kolejnych, 30 lokalizacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.