Pierwsza instalacja fotowoltaiczna PERN   EKOLOGIA  INWESTYCJE

W październiku planowane jest oddanie do użytku pierwszej instalacji fotowoltaicznej w PERN. Miesiąc później zacznie ona wytwarzać energię elektryczną.

Instalacja fotowoltaiczna powstaje w bazie paliw w Boronowie. Jest efektem wdrożenia jednej z prac dyplomowych, przygotowanych przez zespół pracowników PERN, w ramach Akademii Menedżera. Instalacja przyniesie kilkuprocentowe oszczędności w wydatkach na energię elektryczną. Od efektywności tego projektu będą zależały kolejne wdrożenia.

Dostrzegamy potencjał, jaki w wytwarzaniu energii elektrycznej, mogą mieć alternatywne źródła, dlatego w ramach pilotażu montujemy panele fotowoltaiczne w jednej z naszych baz paliwowych w Boronowie. Umowa na to zadanie została już podpisana. W tym momencie jesteśmy po uzgodnieniach techniczno – projektowych. Teren został przekazany wykonawcy zadania – mówi Paweł Wysocki, dyrektor pionu technicznego PERN.

Instalacja fotowoltaiczna w Boronowie będzie miała moc docelową około 50 kWp. W pierwszym roku użytkowania panele mają zabezpieczyć około 54 393 kWh.

Akademia Menedżera to program rozwojowy, zrealizowany w PERN, podnoszący kompetencje menedżerskie i projektowe pracowników. Miał on formę rocznych studiów podyplomowych, realizowanych wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim. Ukończyło go 36 pracowników, którzy w ramach zaliczenia przygotowali biznesowe projekty doradcze, mające usprawnić działania Spółki. Jednym z nich było właśnie wdrożenie fotowoltaiki.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.